7 Mart 2016 Pazartesi

Seo ibaresiyle DOLANDIRILMAYIN ! Araştır,Oku,Düşün ve TART herkesin AKLI VAR !

Evet arkadaşlar google amcamız da sürekli aranan kelimelere baktığımda seo kelimesinin çok fazla olduğunu gördüm böyle yanılgılara kapılmayın insanlar www.seo.com diye domain almış birinci sırada olduğu için övünüyor trafik kaynaklarının çoğunun domain kaynaklı olduğunu unutmamak gerek ( tanınmış ve markalaşmış siteler için değil), bu sitelere giriyorsunuz ve sitenin resmen üründen farkı olmadığını görüyorum böyle yanılgılara kanmayın [asıl yazı aşağıdadır uzun zaman önce ekledim bunu edit olarak eklemek istedim)

Merhaba arkadaşlar bugün size bahsedeceğim diğer bir konu özgün makaledir.

Özgün makale saçmalıgını bir türlü insanlara anlatamadım gitti. yok 250 kelimelik 1 tl yok 400 kelimelik makale satan yüzlerce insan var.Bu durumları gördükçe insanların boşa harcadığı paralara acıyorum ve yatırımcılar için üzülüyorum

Şimdi gelelim Özgün makale saçmalığını acıklamaya.
Google actıgımız yazdıgımız hiçbir makaleyi okumaz sadece ilk 156-160 (oda toplam 2-3 cümleye tekabul ediyor)arakterini yani acılan makalenin descripton meta acıklamasına bakar eğer siz aynı başlıkla diğer sitelerden farklı bir descripton la yansırsanız googleye kopyala yapıştır olan diğer sitelerin önünde gösterecektir.Mantık budur 160 karakterden gerisi yalan yani.

Size tek diyeceğim :İnternette seo blogları diye itibar gösterdiğiniz birinci sayfadaki sitelere bakın güncelmiler ? 
Değiller. Size tek tavsiyem paranızı çöpe atmayın internette yayınlanmayan asıl seo tekniklerini öğrenin.
Kaynak : Anonim, Ben ve Biz
 1. Maalesef gunumuzde herkes seocu oldu bilende yaptigini iddia ediyor bilmeyende...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, ne yazık ki internet gibi devasa bir ortamda bunu engellemek çok zor.

   Sil
 2. internette bulunmayan seo tekniklerini nasıl öğrenebiliriz? kitaplar anlatır mı? anlatırsa önereceğiniz kitap var mı? Java ve php geliştiriyorum ama seo olayından hiç anlamadım merak ettiğim bir alan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında şöyle söyleyelim SEO bir detay işi, en önemli noktası her şeyin organik ve özgün olmasından kaynaklanıyor diyebiliriz.

   Sil

Yazmaya baslayin ve aramak için Enter tusuna basin.