14 Ağustos 2016 Pazar

March Of Empires Ticaret Noktaları Nedir ? Nasıl Açılır ?

            Arkadaşlar 'March Of Empires Puf Noktaları' yazımda çok sorulan sorulardan birisi olan ticaret sorusuna geniş ve detaylı bir açıklama getiriyorum, bilenler için basit :)   Dipnot : Arkadaşlar Ticaret olayını iki farkı açıda inceleyeceğiz 1.cisi kendi ittifak'da bulunduğunuz bölgelerdeki ticaret alanları 2. olarak ittifak dışındaki tüm ticaret alanları(1.Resim kendi ittifak ticaret alanınız geri kalan 3 resim diğerleridir.)

Arkadaşlar kendi ittifak bölgenizde ticaret hanlarına/merkezleri tıkladığınızda karşılaşacağınız pencere bu şekildedir 1. Kısım ticaret hanları sizin olduğu için (düz mantık sizin olan dükkan size kazandırır.) belirli zaman aralıklarında gümüş birikir ve bunları direk alabilirsiniz.2. olarak gösterdiğim ise 1. gösterdiğim yer ile doğru orantılıdır ticaret hanlarını level atlmak için kullanılır örnekte olduğu gibi yükselt e tıkladığınızda ne kadar gümüş göndermek istediğiniz seçersiniz ve 2. olarak gösterdiğim zaman level atlar. Ticaret hanı level atladığında her zaman aralığında bırakacağı gümüş daha fazla olur.(burada not olarak bu ittifak'ınıza ait olan tüm ticaret hanları için geçerlidir yanı bunları hızlıca tek tek gezip toplamayı unutmayın )

Arkadaşlar bu resimde de ittifak'ınıza ait olmayan tüm ticaret hanlarına/merkezlerine tıkladığınızda karşılacağınız penceredir. 4. alanı pek fazla anlatmaya gerek duymuyorum. X karşılığında X.ürünü alırsınız kısacası ticaret  yaparsınız (burada stratejik olarak bir şey söylemek gerekir ise millet bazen gümüş'e odun veriyor diye almıyor ama burada önemli olan %(yüzdelik) kısımdır. Yüzde ne kadar çok sa o kadar toplayın derim illa başka yerde tersi çıkıyor ve çok kaar ediyorsunuz. şahsen ben savaşmadan milyonlarca kaynak topladım)
3.alanı anlatmak gerekirse o biraz alttaki 6.kısım(resim) ile alakalı aklınızda tutun orada bakarsınız.

Bunu pek fazla takılmayın ara resim olarak attığımı düşünebilirsiniz hiç bilmeyen ler için söylemek için koydum bu resimde ittifak'ınız ile anlaşma yapmış yandaş ittifak'ın ticaret hanı/merkezi rengidir. bu açık renk mavi,ve boş ticaret hanlarından herkes ticaret yapabilir sizin tek ticaret yapmayacağınız ticaret hanı/merkezi mavi olanlardır.


Bu da bazı bilmeyen arkadaşlar sormuş önceki resimde de bahsetmek yerine direk burada anlatayım dedim bazen ticaret hanlarına/merkezlerine girdiğiniz böyle boş görünüyor bunun sebebi ticaret hanın içinde kaynakların hepsinin tükenmiş olmasıdır. yukarıda yeşil olarak görünen yerdeki adı üzerinde yazdığı gibi yenilenme süresidir. bu süre sonunda buradaki alan dolacak ve yeni ticaret için kaynaklar sizi bekliyor olacaktır.

Lütfen Yorum Yapmayı Unutmayalım

Faydalı Olacak Yazılarım ;

1- March Of Empires Puf Noktaları(Tıkla)
2- March Of Empires Kaleyi Neden 7 Seviyede Bırakmalıyız?

Yorum Gönder

Yazmaya baslayin ve aramak için Enter tusuna basin.