26 Aralık 2018 Çarşamba

HAKAN:MUHAFIZ Hakkında İlk İzlenimlerim (İLK SEZON)


   Arkadaşlar başlamadan önce bir kaç not eklemek isterim. Bu yazdıklarım tamamen kişisel düşüncelerdir. Ben bir film/dizi eleştirmeni, film/dizi sektöründe çalışan biri değilim. Sadece izleyici olarak söylemek istediklerim vardır. Bunlarda onlardır ;


  Arkadaşlar yalan olmasın şuan Hakan Muhafız'ın 6 ya da 7. bölümündeyim. Şimdi filmi 2 türlü eleştirmek vardır. Bunlardan birincisi genel olarak filmi bütün düşünüp eleştirmek diğer ise bölüm veya anlık eleştirmek. Genel olarak konuşmak için biraz erken olduğunu düşünüyorum çünkü hem ilk sezon mevcut hem de ilk sezonu bitirmedim. Geldiğim bölüm itibariyle yorum yapmak gerekirse o kadar reklamı yapılan dizi beklentinin bir tık altında kalmış gibi görünüyor. Eğer bunu sadece dizi olarak alsaydık çok güzel diyebilirdim ama bu bir fantastik dizi diyebiliriz.  Haliyle beklenti yönü de değişiyor. Ben şahsen görsel efektlerin hava da uçuştuğu bir yapım beklerden henüz 6 ya da 7 bölüme gelmeme rağmen bir görsel efekt şöleni görmedim. Buraya kadar olan süreçte tek görsel efekt diyebileceğim yer Hakanın yanı Çağatay Ulusoy'un gömlek giydiği bir sahne var işte bu. Bir kere gömlek giyildi efekt gösterildi ama devamı yok. Sen süper bir kahramansın bunu bir gömlekle yapıyorsan hani İronman'ın kostümü sürekli tak-çıkar yapması gibi gömleği giymen-soyunman gerek ama yok arabayla bir olaya gidecekler  '' Hakan Gömleği Giy '' diyorlar bir anda yan oyunca arabadan iniyor hemen sonra hakan iniyor ve gömlek giyilmiş :) Hani  İronman'ın de böyle olduğunu düşünsenize,  Zırhı giymek için  arabaya bindiğini çıktığında zırh olduğunu veya kapıyı açıp içeri girdiğini ve çıkınca zırhla olduğunu :) İşte en takıldığım yerlerden birisi buydu. Genel olarak diziyi beğeniyorum ve izlemeye devam edeceğim. Belki bu yazdıklarım diğer bölümler için geçerli olmayabilir, izleyince fikirlerim değişebilir.

Yukarıda yazdığım Gömlek sahnesi resimleri ; (Bunu dizide bir kez görüyoruz ve şuan için başka efekt sahnesi yok)Dizi takip etmeyenler veya sahneyi tekrar görmek isteyenler için video yükledim.Sizlerde diziyi izliyorsanız yorum ve eleştiri yapmayı unutmayın.
Yorum Gönder

Yazmaya baslayin ve aramak için Enter tusuna basin.