13 Aralık 2018 Perşembe

Makineturk.net Yayınlara Başladı ? Makine Forumu ve Portalında Neler Olacak ?
 Makineturk.net olarak amaçlarımızı, vizyonumuzu ve misyonumuzu ayrıntılı olarak  Hakkımızda yazımızda bahsetmiştik. Kısaca burada da bahsetmek gerekirse, makineturk.net kurucuları olarak benimsediğimiz amaç, Türkiye'de yerlileşmenin ve endüstrileşmenin kolaylaşabilmesi için, halkı yerlileşme ve endüstrileşme konusunda daha da bilinçlendirmek ve bu konuyu Türkiye adına kolaylaştırmak için internet'i kullanmaktır.


     Makineturk.net olarak amaçlarımızı, vizyonumuzu ve misyonumuzu ayrıntılı olarak

       Portalımızdan, ağırlıklı olarak savunma sanayi ve yerli sanayi hakkında yazılar ve haberlere kolayca ulaşabilirsiniz ve aynı zamanda Dünya'ya ait savunma sanayi ve endüstri haberlerinden anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Dünya'yı ve ülkemizi savunma sanayi ve endüstri konusunda anlık olarak takip etmek, ziyaretçilerimizi yerli sanayi ve savunma sanayinin ülkemiz için önemi hakkında fikir ve bilinç sahibi olmalarını sağlayacak. Bir çok yazımızda ve şimdi de söylediğimiz gibi Türkiye'nin, savunma sanayide ve endüstride yerlileşmesi, ülkemizin savunmasında ve teknolojik tüketim açısından bağımlılığını ortadan kaldıracak ve bağımsızlığına bağımsızlık katacak değerlerdir.
Portalımızda hep anlık olarak ülkemizin savunma sanayi gelişmelerini ve özellikle son yıllarda yapılmış olan savunma sanayi atılımlarını çok yoğun bir şekilde paylaşacağız. Bu sayede özellikle sosyal medyada savunma sanayimiz ile ilgili yapılan yanlış ve cahilce eleştirilerden dolayı ortaya çıkmış olan 'Türkiye'nin savunma sanayi konusunda yapmış olduğu adımlar, uydurmadır" kanısını yerle bir etmektir.

   
 İşte bu yüzden amacımız İnternet üzerinden şekilleniyor ve sosyal medya kullanıcısına gerçek ve anlık olarak savunma sanayimiz ve yerli endüstrimiz ile alakalı aydınlatıcı ve haber verici içerikler oluşturuyoruz. Bu sayede bizim savunma sanayi ve yerli üretim ile alakalı oluşturduğumuz içerikleri takip eden ziyaretçilerimiz, artık sosyal medya üzerinde savunma sanayimiz ve yerli üretimimiz hakkında ortaya çıkan bazen özgüven düşürücü bazen küçük düşürücü, genellikle yanlış içerikler hakkında doğru değerlendirmelerde bulunacaklar.
Global anlamda ülkemizin savunma sanayide ve yerli teknolojide ilerlemesi, ülkemizin bulunduğu stratejik konumundan dolayı bir çok global gücün aleyhinde olan bir durum. Bu yüzden Türk halkının, savunma sanayinin ve yerli teknolojinin önemi hakkında bilinçlenmesi çok elzem bir durum olarak ortaya çıkıyor. Son zamanlarda zaten özellikle savunma sanayi konusunda büyük adımlar atmış olan ülkemizde, savunma sanayi ve yerli üretim hakkında halkın daha da bilinçlenmesi demek, ülkemizin savunma sanayi gibi konularda daha da ileriye gitmesi demektir.
Tüm bunların yanında, makineturk.net olarak bir de forum sitesi kurduk ki ziyaretçilerimiz bu konular hakkında, makine ile alakalı başka konular hakkında, savunma sanayi hakkında vs. konuşup tartışabilsinler ve birbirleriyle iletişim halinde olabilsinler.
Ayrıca siz de savunma sanayimiz ve yerli teknolojimiz hakkında içerik oluşturmak istiyorsanız ve ya oluşturduysanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sitemiz ; https://www.makineturk.net
Forum adresimiz ;  https://forum.makineturk.net


Yorum Gönder

Yazmaya baslayin ve aramak için Enter tusuna basin.